Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Matričný úrad

Matričný úrad

Matrika je štátna evidencia o osobnom stave fyzických osôb, ktoré sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli na území Slovenskej republiky, a štátnych občanov Slovenskej republiky, ktorí sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli v cudzine.

Do matriky sa zapisujú údaje o narodení, uzavretí manželstva a úmrtí a údaje o iných skutočnostiach rozhodujúcich pre zistenie alebo overenie osobného stavu, najmä údaje o osvojení, určení rodičovstva a o rozvode manželstva. Predmetom zápisu do nej sú matričné udalosti, ktoré nastali na území Slovenskej republiky a v cudzine, ak ide o štátneho občana Slovenskej republiky.

Matrika je verejná listina. Verejnými listinami sú aj rodný list, sobášny list a úmrtný list (ďalej len "úradný výpis"), potvrdenia vyhotovené o údajoch zapísaných v matrike a doslovné výpisy z matrík. Zmeny mena alebo zmeny priezviska vykoná príslušný matričný úrad alebo okresný úrad v súlade so zákonom NR SR č. 300/1993 Z.z. o mene a priezvisku v znení neskorších predpisov.

Matrika - Územný obvod Matričného úradu v Plavých Vozokanoch tvoria obce Plavé Vozokany a Medvecké. Matričné udalosti, ktoré nastanú na území týchto obcí sa vybavujú a zapisujú na Matričnom úrade v Plavých Vozokanoch.

Na matrike vybavíte:

 

 


 

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

  • Pondelok1-7graphic-icon
  • Utorok0-6graphic-icon
  • Streda1-2graphic-icon

Voľby prezidenta Slovenskej republiky Informácie pre voliča

Súbor na stiahnutie Informácie pre voličov.pdf (548.5 kB)

Aktuálny rozpis zberu separovaného odpadu na rok 2019

Súbor na stiahnutie Separovaný odpad 2019.pdf (134.8 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka