Záväzné stanovisko obce k dodatočnému povoleniu stavby

Konanie o dodatočnom povolení stavby sa môže začať na návrh vlastníka stavby, alebo ho začne stavebný úrad z vlastného podnetu ak zistí, že stavba bola postavená bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním. Vyzve vlastníka stavby, aby v určenej lehote predložil doklady o tom, že dodatočné povolenie nie je v rozpore s verejnými záujmami, najmä s cieľmi a zámermi územného plánovania a osobitnými predpismi.
V prípade, že vlastník stavby požadované doklady nepredloží v určenej lehote, alebo ak sa na ich podklade preukáže rozpor stavby s verejným záujmom, stavebný úrad nariadi odstránenie stavby.
V rozhodnutí o dodatočnom povolení stavby stavebný úrad dodatočne povolí už vykonané stavebné práce a určí podmienky na dokončenie stavby alebo nariadi úpravy už realizovanej stavby. S konaním o dodatočnom povolení stavby, ktorá je už dokončená, môže stavebný úrad spojiť kolaudačné konanie.

K žiadosti o dodatočné povolenie stavby potrebujete záväzné stanovisko obce k dodatočnému povoleniu stavby. (toto záväzné stanovisko vybavíte na OÚ v Kočovciach)

V prípade, že súčasťou stavby je aj malý zdroj znečistenia ovzdušia MZZ (plynový kotol, kotol na drevo alebo pelety, krb, krbová vložka) je potrebné súčasne doložiť aj žiadosť o vydanie súhlasu na povolenie malého zdroja znečistenia ovzdušia.

Potrebné doklad:

• žiadosť o záväzné stanovisko obce k dodatočnému povoleniu stavby
  • projektová dokumentácia
  • list vlastníctva