Záväzné stanovisko obce k zmene užívania stavby

Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby a činnosti, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí a životného prostredia, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu.
Konanie o zmene užívania stavby začne stavebný úrad na základe písomnej žiadosti. Podľa preskúmania a posúdenia a výsledkov konania stavebný úrad vydá rozhodnutie o zmene v užívaní stavby.

K žiadosti o zmene užívania stavby je potrebné záväzné stanovisko obce k zmene užívania stavby (toto záväzné stanovisko vybavíte na OcÚ v Plavých Vozokanoch).

Potrebné doklady:

• Žiadosť o vydanie záväzného stanoviska obce k zmene užívania stavby
  • dokumentácia s vyznačením nového spôsobu užívania
  • doklad preukazujúci vlastnícke alebo iné právo k stavbe, súhlas vlastníka s navrhovanou zmenou v spôsobe jej užívania, ak navrhovateľ nie je vlastníkom stavby
  • doklady o rokovaní s účastníkmi konania, ak sa konali pred podaním žiadosti a rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy a obce
  • stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie

Doba vybavenia: do 30 dní od podania žiadosti
Poplatky: bez poplatku